^Góra

EasyCookieInfo

Licznik odsłon

046206
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
419
606
2791
37736
15407
22978
46206

Your IP: 107.21.169.9
2018-12-19 04:09

Kuchnia krzywiecka

Polecamy

 

 

Newslatter

Zapisz się do naszego Newslettera
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zbieranych w niniejszym formularzu przez Krzywcza - Trzy Kultury, w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.). Przyjmuję do wiadomości, iż niniejszą zgodę mogę odwołać w każdym czasie.* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez lub na zlecenie Krzywcza -Trzy Kultury, za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.).* Aby otrzymać zniżkę, potwierdź adres e-mail w wiadomości, którą do Ciebie wysłaliśmy. * Kod nie obowiązuje przy zakupie produktów przecenionych i nie łączy się z innymi promocjami. * Pole obowiązkowe

Gościmy na:

Tablica pamięci

altSpotkałem się w z informacjami umieszczonymi w internecie, ale też i w przewodnikach, że w Krzywczy znajduje się tablica upamiętniająca rozstrzelanie Żydów mieszkających w miejscowości. Do dziś jej nie znalazłem, bo jej nie ma. Ale na Górze Syjon w Jerozolimie znajduje się tablica, która wspomina wszystkich mieszkańców Krzywczy żydowskiego pochodzenia i ich tragiczne losy. Treść jej jest następująca:

 

Tablica pamięci na górze Syjon, Jerozolima.

Pomnik za dusze świętych i sprawiedliwych naszego miasta Krzywcza nad Sanem i jego okolicach (Przemyśl powiat Galicja). Starzy, młodzi, kobiety i dzieci zostali zamordowani, spaleni i zgładzono ich imiona. Z rąk wojsk hitlerowskich i ich zwolenników. W okresie trzeciej tiszri 16.09.1939.

Ich święta pamięć pozostanie w naszych sercach wiecznie.

DEDYKOWANE przez Stowarzyszenie potomkowów Żydów Krzywcza i okolic w Izraelu i diasporze

 

Jest to, jak na razie jedyne upamiętnienie ludności żydowskiej mieszkującej kiedyś w naszym miasteczku. W miejscowości tablica upamiętniająca tragiczne losy krzywieckich Żydów ma zostać odsłonięta w 2014 r.

Piotr Haszczyn [grudzień 2013]

Zapraszamy na blog  - http://krzywcza.blogspot.com/

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2018. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.