^Góra

EasyCookieInfo

Licznik odsłon

020603
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
651
729
6279
9793
12782
7821
20603

Your IP: 54.226.209.201
2018-11-18 22:50

Kuchnia krzywiecka

Polecamy

 

 

Newslatter

Zapisz się do naszego Newslettera
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zbieranych w niniejszym formularzu przez Krzywcza - Trzy Kultury, w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.). Przyjmuję do wiadomości, iż niniejszą zgodę mogę odwołać w każdym czasie.* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez lub na zlecenie Krzywcza -Trzy Kultury, za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.).* Aby otrzymać zniżkę, potwierdź adres e-mail w wiadomości, którą do Ciebie wysłaliśmy. * Kod nie obowiązuje przy zakupie produktów przecenionych i nie łączy się z innymi promocjami. * Pole obowiązkowe

Gościmy na:

Strona internetowa JewishGen

altKońcem roku 2016 r. została aktywowana strona internetowa http://kehilalinks.jewishgen.org/krzywcza/index.html

Dotyczy ona historii i genealogii Żydów z Krzywczy. Autorką strony jest Joy Kestenbaun [na zdjęciu obok] z Nowego Jorku, która odwiedziła Krzywczę w 2010 r. Wówczas obiecała, że będzie pracować nad powstaniem właśnie takiej strony. Jej projekt zawiera podstawowe informacje o historii społeczności żydowskiej w Krzywczy. Posiada również kilkadziesiąt zdjęć przedstawiających ludność pochodzenia żydowskiego oraz fotografie związane z genealogią pojedynczych rodzin. Na stronie wykonanej, w języku angielskim, znajdują się wspomnienia osób rodzinnie związanych z Krzywczą oraz historia Związku Miasta Krzywcza założonego dla pierwszego pokolenia emigrantów krzywieckich Żydów do USA.

Całość jest ciekawym uzupełnieniem informacji znajdujących się na stronie www.krzywcza.eu w menu Kultura żydowska mojego autorstwa. Przy dzisiejszej technice łatwo w tłumaczu Google uzyskać tekst w języku polskim.

Na koniec należy pogratulować i docenić starania Joy Kestenbaun w powstanie tej strony internetowej, która promuje historię krzywieckich Żydów. 

Piotr Haszczyn [styczeń 2017r.]

Zapraszamy na blog  - http://krzywcza.blogspot.com/

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2018. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.