^Góra

Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

-->
plendegaru

Cookie

Licznik odsłon

877165
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
194
585
779
874179
10365
15457
877165

Twój adres IP: 3.230.144.31
2021-09-27 15:41

Polecamy

 

 

Gościmy na:

Lista ofiar w I Wojnie Światowej - Gmina Krzywcza

Podczas I Wojny Światowej w Armii Austriackiej służyło kilkaset osób z naszej gminy. Gdy zbliżała się 100 rocznica zakończenia wojny chciałem stworzyć listę osób, które brały w niej udział oraz listę osób z naszej gminy, które zginęły. Było to możliwe, gdyż Austriacy opublikowali listy osób, które zginęły, umarły lub dostały się do niewoli i chociaż dotarłem do tych list to po kilku dniach zaprzestałem żmudnej pracy. Gdyż skany tych list zostały opublikowane alfabetycznie i rocznikami w formie książki telefonicznej. Przejrzenie jednej strony zajmowało kilka minut, jednego rocznika kilka godzin. [zdjęcie jeden strony takiej listy obok].

I oto po kilku latach okazało się, że te dane zostały opracowane elektronicznie i zaopatrzone w wyszukiwarkę, co bardzo ułatwia odnalezienie osób, które zginęły, zostały ranne, umarły czy zostały wzięte do niewoli.

Oto lista osób z poszczególnych miejscowości Gminy Krzywcza, które zginęły lub były ranne podczas I wojny światowej. W kolejności wymienione są następujące dane: imię nazwisko, data wpisania na listę ofiar, rodzaj i miejsce uszczerbku na zdrowiu, jednostka wojskowa. Za pomoc w sporządzeniu list dziękuję panu Tadeuszowi Bartoszkowi.

 

Piotr Haszczyn [marzec 2021]

 

Babice polegli

 

Józef Zabecki ur. 1881 Babice

Lista ofiar 12.02.1915 – zginął

10 Pułk Piechoty 14 Kompania

 

Antoni Czech 1887 Babice

Lista ofiar 25.01.1916 – zginął Omsk Rosja

10 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

Jan Prokopski ur. 1883 Babice

Lista ofiar 25.01.1916 – zginął Astrachan Rosja

10 Pułk Piechoty 15 Kompania

 

Jan Błoński ur. 1890 Babice

Lista ofiar 19.08.1916 – zginął Slobodskoje Rosja

3 Pułk Ułanów – dowódca patrolu

 

Józef Hnat ur. 1874 Babice

Lista ofiar 16.04.1916 – zaginął

LstArbAbt. Przemyśl

 

Franciszek Żurawski ur. 1890 Babice

Zmarł 01.05.1916

10 Pułk Piechoty 6 Kompania

 

Bachów polegli

 

Jan Tymczyk ur. 1893 Bachów

Lista ofiar 30.09.1916 - zginął Jekaterinosław Rosja

18 Pułk Piechoty 3 Kompania

 

Antoni Kupczak ur. 1883 Bachów

Lista ofiar 25.01.1916 - zginął Omsk Rosja

10 Pułk Piechoty 3 Kompania

 

Walenty Zdybel ur. 1891 Bachów

Lista ofiar 18.05.1917 - zginął Skobolew Rosja

3 Pułk Artylerii 1 Kompania. Kanonier

 

Piotr Potoczny ur.1889 Bachów

Lista ofiar 25.01.1916 - zginął Omsk Rosja

10 Pułk Piechoty 7 Kompania

 

Stanisław Pasternak ur. Bachów

Lista ofiar 30.09.1916 - zginął Samara Rosja

18 Pułk Piechoty 6 Kompania

 

Teodor Madrzyjowski ur. 1878 Bachów

Lista ofiar 10.10.1916 - zginął Charków

18 Pułk Piechoty

 

Michał Lubera ur.1895 Bachów

Lista ofiar 30.09.1916 - zginął Aschabad Turkmenistan

18 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Antoni Urban ur.1891 Bachów

Lista ofiar 25.01.1916 -zginął Omsk Rosja

10 Pułk Piechoty 12 Kompania

 

Michał Łobodyński ur.1872 Bachów

Lista ofiar 16.04.1916 - zaginął

18 Pułk Piechoty

 

Teofil Pekalski ur. 1889 Bachów

Lista ofiar 10.03.1916 - ranny

18 Pułk Piechoty 4 Kompania

 

Bachów ranni

 

Władysław Akielaszek ur.1894 Bachów

Lista ofiar 05.06.1916 - ranny

32 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Wasyl Pytlowany ur. 1896 Bachów

Lista ofiar 10.03.1916 - ranny

18 Pułk Piechoty 5 Kompamia

 

Mikołaj Pytlowany ur.1884 Bachów

Lista ofiar 10.03.1916 - ranny

18 Pułk Piechoty 5 Kompania

 

Grzegorz Kopko ur. 1891 Bachów

Lista ofiar 10.03.1916 - ranny

18 Pułk Piechoty 5 Kompania

 

Stanisław Pasternak ur. 1885 Bachów

Lista ofiar 22.02.1915 - ranny

18 Pułk Piechoty 6 Kompania

 

Fedor Szczepanik ur. 1883 Bachów

Lista ofiar 10.03.1916 - ranny

18 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Krzywcza polegli

Dionizy Śmiszko ur. 14.10.1891 w Krzywczy

Lista ofiar 8.03.1915 – zginął Nowo-Nikolajewsk, Tomsk Rosja

10 Pułk Piechoty , 10 Kompania

 

Józef Śmiszko ur. 13.04.1884 w Krzywczy

Lista ofiar 25.01.1916 – zginął Rosja

10 Pułk Piechoty 1 Kompania

(Dionizy i Józef byli braćmi )

 

Teodor Moszko ur. 1890 w Krzywczy

Lista ofiar 21.04.1915- zginął Nis, Serbia

10 Pułk Piechoty 3 Kompania

 

Kornel Podgarbi ur. 1879 w Krzywczy

Lista ofiar 13.01.1916- zginął  Lipezk, Tambow , Rosja

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Adolf Matyjkiewicz ur. 1890 w Krzywczy

Lista ofiar 30.05.1917- zginął Rosja

10 Batalion Saperów 2 Kompania

 

Jan Olszański ur. 1893  w Krzywczy 

Lista ofiar 30.09.1916- zginął Aschabad (Turkmenistan)

18 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Stefan Kołodziej ur. 1874 w Krzywczy

Lista ofiar 10.10.1916- zginął  Aschabad (Turkmenistan )

18 Pułk Piechoty

 Krzywcza Ranni

Józef Julian Malski ur. 1889 w Krzywczy

Lista ofiar 22.02.1915 - ranny   

18 Pułk Piechoty 3 Kopmania

 

Józef Bukowski ur. 1889 w Krzywczy 

Lista ofiar 22.02.1915 – ranny

18 Pułk Piechoty 3 Kompania

 

Stanisław Dudziński ur. 1896 w Krzywczy

Lista ofiar 30.04.1917 – ranny

10 Pułk Piechoty 9 Kompania

 

 Krzywcza - niewola

Köstenbaum Gedale ur.1885 Krzywcza,

wzięty do niewoli Nowousensk, Gouvernement Rusland,

ResPion., TelRdt., 10 Komp, Galitzien 

 

Reczpol polegli

 

Wawrzyniec Pantula ur.1891 Reczpol

Lista ofiar 25.03.1915 - zginął

 

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

Jan Pawłowski ur. 1880 Reczpol

Lista ofiar 16.04.1916 - zaginął

18 Pułk Piechoty

 

Józef Polnik ur.1894 Reczpol

Lista ofiar 10.03.1916 - ranny

18 Pułk Piechoty 11 Kompania

 

Piotr Pawłowski ur.1886 Reczpol

Lista ofiar 22.07.1916 - zginął Rosja

10 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Stefan Śmigielski ur.1890 Reczpol

Lista ofiar 27.11.1914, zmarł

10 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Tomasz Mikita ur. 1895 Reczpol

Lista ofiar 25.01.1915 - zmarł

18 Pułk Piechoty 6 Kompania

 

Hersch Rosner ur. 1885 Reczpol

Lista ofiar 14.12.1916 - zginął Samara Rosja

Pułk Telegraficzy 10 Kompania

 

Jakub Lewiarz ur. 1890 Reczpol

Lista ofiar 12.02.1915 - zginął

10 Pułk Piechoty 5 Kompania

 

Tomasz Wojtowicz ur. 1892 Reczpol

Zmarł 04.11.1915

6 Pułk Piechoty 5 Kompania

 

Bazyli Sus ur. 1882 Reczpol

Lista ofiar 13.01.1916 - zginął Samara Rosja

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Jan Bednarczyk ur. 1886 Reczpol

Lista ofiar 13.01.1916 - zginął Tomsk Rosja

18 Pułk Piechoty 6 Kompania

 

Wawrzyniec Pantula ur. 1891 Reczpol

Lista ofiar 15.06.1916 - zginął Rosja

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Albert Szpytman ur. 1883 Reczpol

Lista ofiar 25.01.1916 - ranny zmarł Skopie Serbia

10 Pułk Piechoty 3 Kompania

 

Reczpol ranni 

Józef Różycki ur. 1894 Reczpol

Lista ofiar 30.04.1917 - ranny

10 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

Wojciech Bednarczyk ur. 1893 Reczpol

Lista ofiar 28.123.1915 - ranny

32 Pułk Piechoty 9 Kompania

 

Ksawery Myrda ur. 1888 Reczpol

Lista ofiar 22.02.1915 - ranny

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Tomasz Bednarczyk ur. 1888 Reczpol

Lista ofiar 13.12.1915 - ranny

 

18 Pułk Piechoty

Stanisław Spytmann ur. 1879 Reczpol

Lista ofiar 19.01.1916- ranny

6 Pułk Piechoty 12 Kompania

 

Ruszelczyce polegli

 

Antoni Bucik ur. Ruszelczyce

Śmierć 06.10.1915

10 Pułk Piechoty 4 Kompania

 

Antoni Pasławski ur. 1876 Ruszelczyce

Zginął 08.12.1916 Rosja

10 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

Samuel Ringel ur. 1885 Ruszelczyce

Lista ofiar 30.09.1916 – zginął Tschita Rosja

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Bazyli Bucik ur. 1882 Ruszelczyce

Lista ofiar 30.09.1916 – zginął Akmolińsk ( Kazachstan )

18 Pułk Piechoty 11 Kompania

 

Wasyl Klimko ur. 1885 Ruszelczyce

Lista ofiar 10.03.1917 – zginął Rosja

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Piotr Bacza ur.1889 Ruszelczyce

Lista ofiar 11.12.1916 – zginął Semipalatinsk ( Kazachstan )

10 Pułk Piechoty 4 Kompania

 

Michał Kurasz ur. 1877 Ruszelczyce

Lista ofiar 15.06.1916 – Zginął Rosja

18 Pułk Piechoty

 

Antoni Solarczyk ur. 1888 Ruczelczyce

Lista ofiar 30.09.1916 – zginął Lipeck Rosja

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Antoni Klimko ur. 1878 Ruszelczyce

Śmierć 19.07.1917 Rosja

18 Pułk Piechoty 10 Kompania

 

Ruszelczyce ranni

 

Bazyli Szwed ur. 1881 Ruszelczyce

Lista ofiar 25.01.1915 – ranny

18 Pułk Piechoty 7 Kompania

 

Józef Czechowski ur. 1894 Ruszelczyce

Lista ofiar 28.07.1917 – ranny

10 Pułk Piechoty 3 kompania

 

Jan Pasławski ur. 1877 Ruszelczyce

Lista ofiar 28.07.1917 – ranny

10 Pułk Piechoty 3 Kompania

 

Jan Kuraś ur. 1892 Ruszelczyce

Lista ofiar 03.03.1915 – ranny

18 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Jan Wajda ur.1890 Ruszelczyce

Lista ofiar 30.04.1917 – ranny

10 Pułk Piechoty 9 Kompania

 

Jan Cerański ur. 1892 Ruszelczyce

Lista ofiar 23.01.1915 – ranny

10 Pułk Piechoty 13 Kompania

 

Średnia polegli

Stefan Kowalczyk ur. 1886 Średnia

Lista ofiar 25.01.1916 – zginął Tomsk Rosja

10 Pułk Piechoty 11 Kpmpania

 

Jan Olejarczyk ur. 1881 Średnia

Lista ofiar 25.01.1916 – zginął Tomsk Rosja

10 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

 

 

Wola Krzywiecka - polegli

 

Jan Łańko ur. 1885 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 09.08.1915 – zginął

18 Batalion Żandarmerii Wojskowej 2 Kompania

 

Bazyli Pawlik ur. 1887 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 30.09.1916 – zginął Tjumen Rosja

18 Pułk Piechoty 1 Kompania, dowódca plutonu

 

Jan Dragonik ur. 1892 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 29.07.1916 – ranny zmarł w szpitalu we Włoszech

11 Kompania

 

Jan Horbowy ur. 1884 w Woli Krzywieckiej

Zmarł 19.stycznia 1917

 

Stefan Szczur ur. 1881 Wola Krzywiecka

Lista ofiar 02.11.1915 – Zginął  Barnaul, Tomsk Rosja

10 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

Mikołaj Feni kur. 1892 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 11.12. 1916 – zginął Semipalatinsk,  Kazachstan

10 Pułk Piechoty  - dowódca plutonu

 

Michał Fenik ur. 1889 w Woli Krzywieckiej

Zmarł 30.04.1917

10 Pułk Piechoty 12 Kompania

 

Eliasz Popowicz ur. 1892 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 22.02.1915 – ranny

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Stefan Szczur ur. 1881 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 12.02.1915 – ranny

10 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

Włodzimierz Szczur ur. 1872 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 16.04.1916 – Zginął

18 Pułk Piechoty

 

Aleksander Bodnar ur. 1874 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 15.06.1916 – zginął Ufa, Rosja

18 Pułk Piechoty

 

Michał Horbowy ur. 1889 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 12.02.1915 – zmarł

10 Pułk Piechoty

 

Piotr Popowicz ur. 1876 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 10.12.1916 – Aschabad, Turkmenistan

18 Pułk Piechoty – starszy szeregowy

 

Franciszek Kwaśny ur. 1889 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 25.01.1916 – zginął -  Nis, Serbia

10 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Filip Wójtowicz ur. 1877 w Woli krzywieckiej

Lista ofiar 13.01.1916 – zginął Barnaul, Tomsk Rosja

18 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

Mikita Fenik  ur. 1893 w Woli Krzywieckiej

Zmarł 30.10.1918

18 Pułk Piechoty 2 Kompania

 

Wola Krzywiecka - ranni

 

Józef Czapla ur. 1893 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 30.04.1917 – ranny

10 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

Jan Fenik ur. 1896 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 30.04.1917 - ranny

10 Pułk Piechoty 6 Kompania

 

Kazimierz Rostecki ur. 1880 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 28.12.1915 – ranny

9 Kompania 10 Pułk Piechoty

 

Piotr Pusz ur. 1892 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 16.11.1916 – ranny

Jednostka IR25 7 Kompania

 

Grzegorz Kuras ur. 1895 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 17.03.1917 – ranny

18 Pułk Piechoty 1 Kompania

 

Józef Rostecki ur. 1876 w Woli Krzywieckiej

Lista ofiar 19.10.1916 – ranny

7 Pułk Piechoty 8 Kompania

 

 

Zapraszamy na blog  - http://krzywcza.blogspot.com/

 

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2021. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.