Krzywcza.eu - Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

1 sierpnia 2020 r. odwiedziła Krzywczę p. Barbara Czajkowska pra pra wnuczka Brygidy Laimsner, której grób i pięknym pomnikiem znajduje się na naszym cmentarzu - odnowiony w 2019 r. [Nagrobek odremontowano dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu i zbiórki z kwesty]. Była to wizyta pełna emocji i wspomnień oraz wdzięczności p. Barbary za renowację nagrobka jej przodka.

 


28 lipca 2020 miałem miłe spotkanie z p. Mirosławem Smosarkim opiekunem Izby Pamięci Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Solejówku. Okazuje się, że późniejsza żona premia Rzeczpospolitej 19 letnia Zofia Gostkowska [na zdjęciu] spędziła w krzywieckim dworze miesiąc wakacyjny w roku 1882. Tu rozkochała się w 60 letnim Janie Zachariasiewiczu powszechnie znanym i szanowanym powieściopisarzu. Swoje uczucia zawarła we wspomnieniach, które ukażą się w sierpniu na www.krzywcza.eu.


Byłem nominowany przez kapitułę redakcji Nowin do tytułu Osobowość roku 2019 r. w kategorii kultura za niezwykłą dbałość o opisywanie swojej małej ojczyzny - Krzywczy. Regularnie opisuje w niej historię Krzywczy i gminy, przed rokiem 1939 r. i zamieszkujące je trzy kultury Polaków, Rusinów i Żydów. Ciągle dociera do nowych historii, przeprowadza wywiady, pisze o zachowanych zabytkach. Witryna Krzywcza - Trzy Kultury jest doskonałym i kompletnym źródłem informacji o tej okolicy.

Dziękuję za dostrzeżenie mojej pracy na rzecz środowiska Gminy Krzywcza.

Linki

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt


 

 

 

 

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.