^Góra

Cookie

Licznik odsłon

327275
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
256
875
1131
318896
19934
24153
327275

Twój adres IP: 18.205.109.82
2019-09-23 08:54
plendegaru

Kuchnia krzywiecka

Polecamy

 

 

Gościmy na:

Wydarzenia roku 2019

13 września 2019 r. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się otwarcie mojej wystawy fotograficznej pt. Twarze Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu w obiektywie Piotr Haszczyna. Wystawę można  w godzinach otwarcia muzeum.

23 sierpnia 2019 r. odwiedzili Krzywczę panowie Liberman i Ferenc przedstawiciele Heiritage Fundation. Na wniosek krzywieckich Żydów z USA fundacja planuje sfinansować ogrodzenie cmentarza żydowskie oraz renowację macew. Bardzo cieszymy się z tej inicjatywy i czekamy na jej realizację.

 

17 sierpnia 2019 r. w krzywieckiej świetlicy zostało oficjalnie otworzone Centrum Promocji Doliny Sanu. Jest to pomysł Małgorzaty i Janusza Dachnowiczów, którzy włączyli w projekt również inne osoby. Dwa pomieszczeni świetlicy w tym piwnica otrzymały nową aranżację utrzymaną w stylu dworsko-rustykalnym. Piękne pomieszczania będą służyć nie tylko na promocję turystki, ale spółka Media San zajmować się będzie działalnością poligraficzną, doradztwem reklamowym, wydawnictwem. Dziejący sklepik z pamiątkami i publikacjami historyczno- turystycznymi będzie wizytówką Krzywczy. A w niedzielę będzie można pójść na poobiednią kawę, których ma być 7 gatunków. Serdeczne gratulacje za realizację pięknego projektu.

 

31 marca 2019 r. odbył się pogrzeb ŚP. Ks. Stanisława Sroki, który w latach 1988-2001 był proboszczem krzywieckiej parafii. To czas wypełniony wielką pracą: budowa kościoła w Średniej, kompleksowy remont kościoła, plebanii i wikarówki  w Krzywczy, zaplanowanie budowy kościołów w Ruszelczycach i na Reczpolu. W pracy duszpasterskiej przywrócenie wieczystej nowenny do M.B Nieustającej Pomocy, szerzenie kultu Matki Boskiej fatimskiej, Bożego Miłosierdzia i wiele innych dzieł. Z krzywieckiej parafii udała się niezbyt liczna delegacja na żałobne uroczystości w Kolonii Polskiej. Zamówiony autokar nie był zapełniony po brzegi, część osób udawała się samochodami prywatnymi. Wśród delegacji byli strażacy z Krzywczy i Ruszelczyc z wieńcami  i ze sztandarami. Dla kronikarski dokładności trzeba dodać, że pocztu OSP z Reczpola nie było. Uroczysta msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Szala  zgromadziła ponad setkę księży i tyle samo sióstr zakonnych, poczty sztandarowe i delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych oraz nieprzebrane tłumy wiernych, którzy dziękowali za życie śp. Stanisława.Na koniec mszy św. przemówili przedstawiciele Rady Parafialne, władz Gminnych i kościelnych, ks. Witold najbliższy współpracownik. Widząc, że z krzywieckiej parafii nikt godniejszy nie był wstanie podziękować za 13 ciężkich lat pracy ks. Stanisława zrobiłem to ja w kilkunastu naprędce skleconych zdaniach.  Ks. Stanisław Sroka zgodnie z życzeniem został pochowany na cmentarzu w Kolonii Polskiej.

Piotr Haszczyn [kwiecień 2019 r.]

Więcej Zdjęci kliknij TU

FILM

 Radio FARA relacja z uroczystości pogrzebowej śp. ks. Sroki: 

 Zapraszamy na blog  - http://krzywcza.blogspot.com/

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2019. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.