^Góra

EasyCookieInfo

Licznik odsłon

271692
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
756
582
6778
256750
19176
29671
271692

Twój adres IP: 34.229.24.100
2019-07-21 09:29
plendegaru

Kuchnia krzywiecka

Polecamy

 

 

Gościmy na:

Miejscowości Gminy Krzywcza

W 1998 roku w związku  z 600 leciem Parafii Krzywcza została wydana jej monografia. Zawiera ona również informacje na temat historii poszczególnych miejscowości wchodzących w jej skład. Od dłuższego czasu teksty te są prezentowane w internecie, szczególnie na Wikipiedii. Korzystają z nich również instytucje i stowarzyszenia nie pamiętając o moich prawach autorskich, które są wyraźnie zastrzeżone. Również administratorzy niktórych stron prezentują moje dokanania, a źródło podają Wikipiedię, która jest darmową enyckopedią do korzystania, jedak publikowanie z niej jest określone ścisłym regulaminem.

Wszystkie teksty zamieszczone na stronie inernetowej www.krzywcza.eu są przeznaczone do użyku prywatnego. Celem pracy mojej i pana Rafała Włodka jest popularyzacja historii Krzywczy, a w poniższych tekstach także miejscowości Gminy Krzywcza. Robimy to za darmo z zaagnażowniem własnych środków i przede wszystkim czasu. Cieszymy się z coraz większego zainteresowania naszą stroną - to mobilizuje nas do jej rozwijania.

W celu pełnej prezentacji Gminy Krzywczy zostały przeze mnie opracowane noty historyczne miejscowości: Babic, Bachowa, Połanek i Skopowa. Całość uzupełnia ikonografia i zdjęcia w większości nigdy nie publikowana.

W pierwszym kwartale 2011 r. poszerzeniem tych badań będzie Słownik Turystyczny Powiatu Przemyskiego pod redakcją Macieja Pietrzaka, który będzie wydany z serii pt. Ciekawe Podkarpacie. Niestety z powodów ode mnie niezależnych publikacja na razie nie została wydana.

Babice

Bachów

Chyrzyna

Chyrzynka

Kupna

Krzywcza

Pałanki

Reczpol

Ruszelczyce

Skopów

Średnia

Wola Krzywiecka

Piotr Haszczyn

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2019. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.