^Góra

Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

-->

Cookie

Licznik odsłon

926685
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
540
199
4980
918622
12069
16333
926685

Twój adres IP: 54.210.223.150
2022-01-22 19:38

Polecamy

 

 

Gościmy na:

Miejscowości Gminy Krzywcza

W 1998 roku w związku  z 600 leciem Parafii Krzywcza została wydana jej monografia. Zawiera ona również informacje na temat historii poszczególnych miejscowości wchodzących w jej skład. Od dłuższego czasu teksty te są prezentowane w internecie, szczególnie na Wikipiedii. Korzystają z nich również instytucje i stowarzyszenia nie pamiętając o moich prawach autorskich, które są wyraźnie zastrzeżone. Również administratorzy niektórych stron prezentują moje dokonania, a źródło podają Wikipiedię, która jest darmową enyckopedią do korzystania, jednak publikowanie z niej jest określone ścisłym regulaminem.

Wszystkie teksty zamieszczone na stronie internetowej www.krzywcza.eu są przeznaczone do użytku prywatnego.

Celem pracy mojej i pana Rafała Włodka jest popularyzacja historii Krzywczy, a w poniższych tekstach także miejscowości Gminy Krzywcza. Robimy to za darmo z zaangażowaniem własnych środków i przede wszystkim czasu. Cieszymy się z coraz większego zainteresowania naszą stroną - to mobilizuje nas do jej rozwijania.

W celu pełnej prezentacji Gminy Krzywczy zostały przeze mnie opracowane noty historyczne miejscowości: Babic, Bachowa, Połanek i Skopowa. Całość uzupełnia ikonografia i zdjęcia w większości nigdy nie publikowana.

W pierwszym kwartale 2011 r. poszerzeniem tych badań będzie Słownik Turystyczny Powiatu Przemyskiego pod redakcją Macieja Pietrzaka, który będzie wydany z serii pt. Ciekawe Podkarpacie. Niestety z powodów ode mnie niezależnych publikacja na razie nie została wydana.

 

 

Piotr Haszczyn

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2022. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.