Krzywcza.eu - Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

ECHA DZIAŁAŃ W MIEDIACH

Artykuł w Życiu Podkarpackim

https://www.zycie.pl/informacje/artykul/3698,pomysl-jest-funduszy-brak

Reportaż w TVP Rzeszów

alt

http://rzeszow.tvp.pl/21588280/mieszkancy-ratuja-zabytkowa-cerkiew

Nagranie audycji emitowanej w Radiu Rzeszów

alt
http://www.radio.rzeszow.pl/…/cerkiew-w-krzywczy-bedzie-odr…

6 VIII 2015 r. dzięki pomocy Harcerzy z 21 Przemyskiej Drużyny Harcerskiej [Hubert Pilawa, Justyna Hajduk, Natalia Góras, Maciej Jędyczowski, Maciej Twice i Dominika Szymkiewicz] oraz p. Piotra i Arkadiusza Wanatów zakończono sprzątanie cerkwi w Krzywczy. Z pomocą Urzędu Gminy i ekipy montującej instalację internetową wywieziono gruz. Całość wyposażenia świątyni została wyniesiona, oczyszczona z kurzów i wniesiona ponownie. Umyta została posadzka w prezbiterium, a sprzęt ustawiono wzdłuż nawy głównej. Serdeczne podziękowanie szczególnie Harcerzom z 21 PDH i druhowi Kamilowi Zajezierskiemu, który zaoferował pomoc.

alt

alt

alt

 

WIELKIE SPRZĄTANIE CERKWI W KRZYWCZY

14 VII 2015r. od godziny 14.00 było kontynuowane Wielkie Sprzątanie Krzywieckiej Cerkwi. Mimo zaproszenia, również z ambony krzywieckiego kościoła, nie znalazł się nikt kto, by przyszedł pomóc, ale jest Ochotnicza Straż Pożarna, na którą można liczyć. Druhowie z Ruszelczyc oczyścili ściany z pajęczyn i kurzu, a strażacy z Krzywczy umyli płytki w nawie głównej i przedsionku. Ze względu na deszczową aurę nie było możliwe wyniesienie wyposażenia cerkwi na pole i uporządkowanie całości świątyni. Pozostało do uprzątnięcia z kurzu prezbiterium i zakrystia. W nawie głównej i przedsionku można już podziwiać wzory na terakotowej posadzce. Niestety w wielu miejscach robotnicy pracujący podczas prac remontowych [było dwa remonty], zniszczyli posadzkę - a to rozmieszali beton lub próbowali, czy farba jest odpowiedniego koloru. Mimo obojętności społecznej prace będą kontynuowane. A strażakom z Krzywczy i Ruszelczyc serdecznie dziękuję.

alt

alt

alt

alt

alt

 

WIELKIE SPRZĄTANIE CERKWI W KRZYWCZY

Prace początkowo były zaplanowane na czerwiec, ale przed nimi komisja ze Starostwa Powiatowego zażyczyła sobie obejrzeć obiekt i ustalić zakres prac. Dodatkowo postanowiono w najbliższej przyszłości poza sprzątaniem obiektu dokonać wycinki drzew, które rosną od strony zachodniej bardzo blisko murów oraz odprowadzenie wody z rynien. 10 VII 2015 r. mimo, że przez cały dzień drzwi do krzywieckiej cerkwi były szeroko otwarte to zaledwie 4 osoby przyłączyły się do akcji. Mimo małej frekwencji wykonano bardzo dużo prac. Wywieziono kilkadziesiąt taczek gruzu, nazbierano kilka worków śmieci, całą masę desek i resztek blach, omieciono z pajęczyn ściany i drzwi, uporządkowano zakrystię, posegregowano wyposażenie oraz pozamiatano cerkiew. To tyle na początek. Bardzo dziękuję za pomoc Piotrowi Wanatowi z dziećmi Arkadiuszem i Joanną oraz Mirkowi Majkowskiemu, którzy odpowiedzieli na mój apel. Szczególne podziękowanie dla p. Piotra, który zorganizował oświetlenie i inny sprzęt potrzebny do prac. W najbliższym czasie będziemy w dalszym ciągu zmiatać pajęczyny te w wyższych partiach obiektu oraz odbędzie się mycie posadzki. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Poniżej kilka zdjęć dla ilustracji wykonanych prac.

alt

alt

alt

alt

Linki

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt


 

 

 

 

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.