^Góra

Cookie

Licznik odsłon

295465
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
436
403
6713
283810
12277
30672
295465

Twój adres IP: 34.236.190.216
2019-08-18 11:50
plendegaru

Kuchnia krzywiecka

Polecamy

 

 

Gościmy na:

Krzywcza - Trzy Kultury - zaprasza

Gdy opiszesz historię swojej wioski opiszesz cały świat - Lew Tołstoj

W roku 2019 koszty utrzymania portalu Krzywcza Trzy Kultury 

pokrywa mieszkaniec Ruszelczyc, który pragnie zachować anonimowość.
Serdecznie dziękuję.
 


Kraj lat dziecinnych on zawsze zostanie piękny i czysty, jak pierwsze kochanie. Ile to razy człowiek sięga pamięcią do miejsca, w którym się urodził i wychował?
Krzywcza -  miejscowość rodzinna wielu osób rozsianych po całym świecie. Każdy z nich zachował ją w pamięci inaczej. Pan Jan wspomina: Pamiętam Krzywczę błotnistych pejzaży, bocianich gniazd, rosochatych wierzb, rodzin wielodzietnych.... (poniżej linoryt Agnieszka Haszczyn l.11) 

Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy, powstał ten portal internetowy. Przez wiele stuleci miejscowość Krzywcza zamieszkiwały różne narody, przede wszystkim Rusini, Polacy, Żydzi, ale też i Niemcy, Węgrzy, Austriacy, Ukraińcy. Ta mieszanka narodowa wytworzyła przez dziesiątki lat pewien niepowtarzalny klimat oraz historię, którą pragnę zachować dla przyszłych pokoleń. II wojna światowa zniszczyła to wszystko. Dziś nie słychać tu gwaru jarmarcznego, różnych języków i śpiewów, rzadko już ktoś nawet to wspomina, ale dzięki nowoczesnej technice można połączyć siły tych, którym zależy, by bogatą historię Krzywczy ocalić od zapomnienia. (Poniżej rysunek chaty wiejskiej Julian Haszczyn -1929 - więcej rysunków w linku Zeszyt do Ruskiego ).

Nasz portal Krzywcza - Trzy Kultury po raz pierwszy był opublikowany 10 lipca 2007 r. pod nazwą domeny krzywcza.ovh.org,   a od 31 lipca 2007 r. pod nazwą domeny krzywcza.eu  Od tego czasu nasz portal jest ciągle rozbudowywany. Powstają nowe działy i artykuły. Ciągle powiększają się zasoby ikonograficzne oraz filmowe. Mam nadzieję, że będą one poszerzane, przez osoby odwiedzające stronę przez informacje historyczne, wspomnienia i dokumentację zdjęciową. Co jakiś czas udaje się gdzieś z Polski uzyskać ciekawe relacje i zdjęcia za, które serdecznie dziękujemy.

W dalszym ciągu szukamy nowych rozwiązań, aby strona funkcjonowała oraz się rozwijała. Cieszy nas ogromny wzrost liczby osób odwiedzających nasz portal. To mobilizuje nas do dalszej pracy. Zapewniamy, że pomysłów i nowych artykułów nam nie zabraknie.

Piotr Haszczyn

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2019. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.