Krzywcza - Trzy Kultury

Krzywcza - pełna wspomnień...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Polish English French German Irish Russian Ukrainian
Krzywcza.eu - Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

Wydarzenia roku 2017

Email Drukuj PDF

19 kwietnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Babicach odbyło się spotkanie autorskie z p. Kornelią Golombek, która napisała książkę w języku niemieckim pt. Eine region mit steele - Region z duszą. Mimo małej frekwencji autorka odpowiadała na pytania oraz przedstawiała prezentację, w której ujęci zostali bohaterowie jej książki. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że 10 stron poświeciła na portrety z naszej gminy, które wpisały się w obraz Podkarpacia. Publikacja jest sprzedawana w krajach niemieckojęzycznych oraz kilku innych krajach Europejskich.  Organizatorami spotkania byli Wójt  Gminy Krzywcza, Świetlica w Babicach i Portal Krzywcza Trzy Kultury.

alt

alt

alt

alt

alt

Piotr Haszczyn [kwiecien2017]

29 marca 2017 r. na krzywieckiej nekropolii zamontowano dwie tablice historyczne. Przed wejściem na cmentarz o jego historii i przy grobowcu rodziny Strońskich. Nagrobek w roku ubiegły został wyremontowany kosztem p. Andrzeja Strońskiego przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Przemyśla i Regionu. W bieżącym roku zostały zamontowane epitafia i tablica informacyjna o pochowanych w grobie osobach. Chciałbym podziękować p. wójtowi Wacławowi Pawłowskiem za pomoc w realizacji tego pomysłu i częściowe finansowanie, pracownikom Urzędu Gminy za przygotowanie stelażu na tablice i ich montaż oraz p. Robertowi Kaszyckiemu za kierowanie tymi pracami.

alt

alt

alt

alt

alt

Piotr Haszczyn [marzec 2017]

Zapraszamy na blog  - http://krzywcza.blogspot.com/

Facebook Google Twitter Myspace Yahoo Blogger Digg Live Reddit Linkedin Icio Furl Techno Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik 7821217