^Góra

EasyCookieInfo

Kuchnia krzywiecka

Polecamy

 

 

Newslatter

Zapisz się do naszego Newslettera
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zbieranych w niniejszym formularzu przez Krzywcza - Trzy Kultury, w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.). Przyjmuję do wiadomości, iż niniejszą zgodę mogę odwołać w każdym czasie.* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez lub na zlecenie Krzywcza -Trzy Kultury, za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.).* Aby otrzymać zniżkę, potwierdź adres e-mail w wiadomości, którą do Ciebie wysłaliśmy. * Kod nie obowiązuje przy zakupie produktów przecenionych i nie łączy się z innymi promocjami. * Pole obowiązkowe

Gościmy na:

KOŚCIÓŁ W RECZPOLU

Kościół filialny w Reczpolu mieścił się przez wiele lat w cerkwi obrządku greckokatolickiego. Jednak była ona zbyt mała w stosunku do potrzeb. Dlatego w latach 80 - tych XX w. rozpoczęły się starania o budowę nowej świątyni. Wypalono w czynie społecznym kilkanaście tysięcy cegieł, zagaszono wapno, ale budowy nie rozpoczęto, gdyż nie było porozumienia, w który miejscu. Wybudowano za to plebanię. Następnie cegłę przeznaczoną na budowę kościoła przeznaczono na budynek nowej szkoły. Punktem zwrotnym w inicjatywie budowy kościoła były obchody 600 lecia parafii Krzywcza. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Ruszelczyc postanowili u siebie zbudować kościół filialny ta inicjatywa zmobilizowała Reczpolan. Na kazaniu Jubileuszowym ks. arcybiskup Michalik prosił, aby zmierzyć Reczpol od wschodu do zachodu i w miejscu gdzie będzie środek wybudować kościół. Wprawdzie pomiaru nie dokonano, ale w 2002 r. rozpoczęto budowę świątyni w górnej części Reczpola. Oddano ją do użytku we wrześniu 2006 r. Od 16 czerwca 2011 r. Kościół Filialny w Reczpolu jest pod wezwaniem Błogosławionego Jana Pawła II, a w październiku 2013 powrócił po renowacji do kościoła Cudowny Obraz Matki Boskiej Bolesnej.

 

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2018. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.